Russian English Estonian

ORIO Sudobla järve muda, roheline 1000g

Mudel: ORIO
Saadavus: Laos
Hind: 16.00€
ILMA KM: 13.33€
Kogus:  

ORIO Sudobla järve muda, roheline 1000g

Sudobla järv (pindala 144 ha) asub Läänemere ja Musta mere veelahkmel. Sudobla magevee järv Valgevenes on ainulaadne leiukoht Ida-Euroopas. Kolmteist tuhat aastat tagasi Sudobla järves hakkas kogunema järvemuda. Valgevene Vabariigi Ministrite Nõukogu määrusega järv nimetati meditsiiniliseks ressursiks ja orgaanilise sapropeeli kasutamine on lubatud ainult ravimudana, kasutamiseks näomaskide jaoks, ning koostisosana meditsiini-, veterinaar- ja kosmeetikatööstusele. Praegu aktiivselt kaevandatakse kolme liiki järvemuda: musta, rohelist ja üldist (pruuni).
 
Päritolu
Inimene  toitub elava looduse energiast - puudest, taimedest, meest, savist ja mudast. Ja kui taimed elavad vaid ühe suve, puu - sadu aastaid, siis muda võib koguda energiat tuhandeid aastaid. Sapropeeli muda on komplitseeritud looduslik kompleks, mis on moodustunud magevee veekogus veetaimede ja organismide lagunemise saadustest sajanditepika, aeglase sünteesi tagajärjel. Muda on rikas biogeense päritoluga mineraal- ja orgaaniliste ainete poolest ja inimese organism seda kergesti assimileerib. Vastastikku mõjustades inimkeha, järvemuda moodustab optimaalse ioonvahetuse naha ja muda applikatsioonide vahel. Avaldades mõju organismile, järvemuda toimib energia, info ja toimeainete tarnijana molekulaarsel tasandil - tegutsevad individuaalselt ja konkreetselt iga inimese suhtes. Läbi naha tungivad bioloogilised ja keemilised loodusliku segu komponendid. Ravitoime esineb mitte ainult kontakti kohal, vaid üle kogu keha. Muda omadused otseselt sõltuvad moodustumise perioodi kestusest, veeallikate puhtusest, veehoidla asukohast, keskkonnatingimustest ja kliimast.Kõige tüüpilisemad on järgmised järvemuda liigid: sulfiitne muda, turbamuda, järvemuda ja vulkaanilise päritoluga muda. Orgaanilises järvemuda aines, mis moodustab 28-95% mahust, sisalduvad vedelad ja tahked süsivesinikud, liiteetrid, orgaanilised happed, alkoholid, vaigud ja kergesti hüdrolüüsitavad ja humiinühendid, sealhulgas humiinhape, mis omab suurt bioloogilist aktiivsust. Järvemudadesse kuuluvad kloori, sulfaadi ja vesinikkarbonaadi anioonid, kaltsium, magneesium ja teised mikroelemendid. Järvemudad sisaldavad aminohappeid ja teisi bioloogiliselt aktiivseid komponente, sealhulgas B, D, C, E rühma vitamiine, foolhapet, karoteeni, klorofülli, erinevaid ensüüme. Järvemudas ei ole patogeenseid mikroobe, kuid selles asetsevad mikroorganismid, mis toodavad antibiootikume ning põhjustavad järvemuda väljendunud desinfitseerivaid omadusi.
 
Mis tegelikult toimub keha katmisel mudaga?
Järvemuda toime põhineb temperatuuri, mehaaniliste ja keemiliste tegurite keerukale ja omavahel seotud toimele organismi suhtes. Kõrge soojusmahtuvus, madal soojusjuhtivus tagab pikaajalise soojuspüsivuse, soojuse järk-järgulise tagastamise organismile ja tungimise sügavale kudedesse. See kiirendab ainevahetust ja redoksprotsesse. Järvemuda laiendab naha ülemise kihi kapillaare (epidermist) ja läbi nende seinte toimub vastastikune vahetusprotsess - meie keha assimileerib järvemuda raviained, aga mudale annab kogunenud toksiinid ja mürgid. Mehhaaniline tegur toimub naha mehhanoretseptorite ärrituse allikana ja reflektoorselt mõjutab organismi üldise vastusreaktsiooni teket. Muda toime keemiline tegur on tingitud selles olevate orgaaniliste ja anorgaaniliste bioloogiliselt aktiivsete ühendite tõttu.
 
Kuidas see toimub?
Järvemuda iseärasuseks on selle suur niiskusmahtuvus. Selle põhjuseks on järgmine asjaolu - kolloidse aine osakesed, mis moodustavad järvemuda orgaanilise osa, suudavad siduda vett suures koguses. Seotud vees asetsevad kõik aktiivsed ja kasulikud ained. Järvemuda sisaldab suure hulga mikroelemente , mis tänu oma väiksusele, võivad üsna lihtsalt tungida läbi naha. Nad pääsevad vereringesse ja koos nendega meie kehasse pääsevad vajalikud vitamiinid ja mineraalained, mis rikkalikult leiduvad järvemudas.
 
Mõju inimorganismile
Järvemuda avaldab võimsat ja tervendavat mõju kogu kehale, sest see:
● kudedes parandab vere- ja lümfiringe, tugevdades kapillaaride seinu 
● parandab vere koostist, vähendab vere kolesterooli
● stimuleerib ainevahetusprotsesse kudedes, parandades hapniku vahetust
● sellel on tugev antibakteriaalne toime.
● stimuleerib vegetatiivse närvisüsteemi funktsioone, sest tegutseb kui võimas füsioloogiline ärriti
● aitab aktiveerida keha immuunreaktsioone, on toniseeriva mõjuga, suurendab vastupanuvõimet haigustele
● edukalt saab jagu limaskestade patogeense mikrofloraga 
● kõrvaldab põletikulise protsessi, kahjustamata kasulikku mikrofloorat
● vähendab ÖÖpäevase kloriidi uriinis
● rikastab organismi makro- ja mikroelementidega, vitamiinide ja aminohapetega
● ei põhjusta allergilisi reaktsioone
Nende tegurite kombineeritud toime loob ainulaadse ja kordumatu järvemuda mõju inimorganismile.
 
Must ja roheline järvemuda
Mõlemat tüüpi järvemuda on moodustatud tänu laialdasele vetikate, füto- ja zooplanktoni, vähjade ja kalade levikule, samuti õietolmu ja taimede eostele, mis on veekogusse toodud tuulega. Järve veekogu elukond pärast kärbumist vajus põhja ja selles toimusid põhjalikud biokeemilised muutused. Aga need protsessid toimusid erinevates olukordades, põhjustades järvemuda eri liikide tekkimise järvedes. Liigse hapniku juhul moodustus must järvemuda, aga hapniku puudujäägil - roheline. Orgaaniliste ainete transformatsiooni aste neil on erinev, ja seetõttu erinev on samuti aktiivsete komponentide.protsent.
 
Rohelise järvemuda koostis:  humiinhapped, kergesti hüdrolüüsitavad ained, biokeemiliselt stabiilne orgaaniline mass, mineraalained, lipiidid
 
Roheline järvemuda omab väga kõrge antioksüdeeriva ja uuendava toime tänu selliste ainete rikkale sisule, nagu karotenoidid, tokoferoolid, polüfenoolid, klorofüll, flavonoidid, fosfolipiidid, ensüümid jne. Roheline järvemuda sisaldab kaks korda rohkem lipiide võrreldes orgaanilise järvemuda keskmiste andmetega, kuid ka humiinhappeid selles ei ole palju, umbes 8%. Kosmeetilisel eesmärgil seda soovitatakse kasutada normaalsele, kuivale ja tundlikule nahale.
 
Järvemuda kosmeetiline toime:
1. põletikuvastane, vähendab tundlikkust;
2. kaitseb organismi hapnikuradikaalide kahjulike mõjude eest, aeglustab vananemisprotsesse;
3. lisab nahale rohkem värskust, nõtkust, elastsust;
4. parandab raku regeneratsiooni 10% võrra;
5. niisutab epidermise sarvkihti;
6. bakteritsiidne - eemaldab 95% patogeenseid baktereid, seeni, toksiine;
7. tselluliidivastane toime.
 
Järvemuda kasutamine kosmeetikatööstuses:
1. maskid näole ja kehale;
2. maskid juuste tugevdamiseks ja kasvu soodustamiseks;
3. kõõmavastased vahendid;
4. tselluliidivastased vahendid.
 
Naha hooldus
Tänu oma unikaalsele struktuurile, järvemuda avaldab tõhusat mõju kogu keha funktsioonidele, eriti nahale. Meie nahk on keha suurim organ, mis vajab pidevat hooldamist: puhastamist, toitmist, niisutamist ja kaitset. Vaevalt leidub mõni muu aine, mis ühelt poolt nii õrnalt, kuid tõhusalt puhastab nahka ainetest, mis mõjuvad sellele kahjustavalt, kuid teiselt poolt, varustab kõikide vajalike toitainetega, mis stimuleerivad immuunsüsteemi, ainevahetust, rakkude ja närvikiudude uuenemist. Igale nahatüübile ja erinevate vanuserühmade nahale on vajalik erinev kosmeetika, kuid hoolduse etapid ja põhimõtted on samasugused iga naha jaoks, muutuvad ainult vahendid ja koostised.
 
Näomaskid
Mask kuivale nahale
Lisage järvemudale paar tilka oliiviõli. Kohaldage näole 2-3mm paksu kihina, eelnevalt soojendades muda kuni 37-400 С. Jätke mask 10-15 minutiks mõjuma, kattes näo salvräti või plastist kilega, jätke silmad ja suu vabaks. Ärge lubage maskil taheneda! Loputage mask veega või ürdi tõmmisega. Lubage nahal 20-30 minutit puhata, seejärel pühkige nägu toonikuga ja kohaldage toitev kreem. 
 
Mask rasusele nahale
Aitab vähendada poore, kuivatada vistrike ja vinne. Kandke mask näole 2-3mm paksu kihina, eelnevalt soojendanud seda kuni 37-400 С. Jätke mask 20-25 minutiks. Pesege mask maha vereurmarohu ehk kummeli ekstraktiga või veega. Lubage nahal 20-30 minutit puhata, seejärel pühkige nahka näoveega ja kohaldage kreem rasusele nahale. Rasuse naha pooride „aurutamine" enne näo mehaanilist puhastust (kosmeetikute jaoks). Kohaldage näole järvemuda 3-5 mm paksu kihina, eelnevalt soojendades seda kuni 400C. Katke nägu plastkilega, jättes vabaks silmad,huuled, pange peale väljaväänatud kuum rätik (sobib Vaporisaatori alla) . Hoidke 10-15 minutit. Eemaldage mask hästi väänatud käsnaga ja puhastage nägu.
 
Mask arme ja pigmendilaikude eemaldamiseks
Soojendage järvemuda kuni 400C, kohaldage see puhastatud aurutatud näole 40-45 minutiks. Seejärel loputage veega. 15-20 minuti pärast pühkige nägu toonikuga ja kohaldage päikesekaitse kreem kõrgeima SPF faktoriga.
 
Mask juustele, peanahale,ning seborröa, kõõma, juuste väljalangemise vastu.
Asetage mask puhtale peanahale juuksesalkade vahele. Siis tuleb teha kerge peamassaaž (pea äärtelt kukla poole), panda pähe müts (soojuseks) 1-2 tunniks. Järvemuda pesege maha sooja veega ilma šampoonita.Ravi ajal juuksed veidi tuhmuvad, kuid pärast mudaravi nad taastavad oma läike. Samal ajal ravi leevendab peavalu ja depressiooni.
 
Mahe kehakoorimine mudaga, mis parandab vereringet.
Kandke järvemuda ühtlaselt kogu kehale, välja arvatud rindade piirkond . Hoidke 10-15 minutit, loputage sooja veega. Pärast sellist kehakoorimist Teie kreemid, sealhulgas tselluliidivastased, mõjuvad mitu korda efektiivsemalt.
 
Muda- jalavann
Lisage pesukaussi sooja veega (450 C) järvemuda, arvestades 450g järvemuda 5 liitri vee kohta, segage ja asetage jalad kaussi kuni pahkluudeni. Istuge 15-20 minutit, loputage jalad esmalt sooja veega ja seejärel külmaga. Määrige jalgu jalakreemiga.
Sellise vanni regulaarne kasutamine päästab Teid liigsest higistamisest ja ebameeldivast jalalõhnast, lisaks sellele see suurepäraselt ennetab seenhaigusi ja kukekannuseid.
 
Tselluliit
Tselluliit halvendab kudede vereringet ja ainevahetust, seepärast toksiinid ei saa eemaldatud, vaid kogunevad rakkudesse. Nende kestad ei suuda taluda koormust ja purunevad, aga sisu, st rasv, jääb rakkudevahelisse ruumi, kokku kleepudes tihedate saarekestena. Vabaneda tselluliidist dieedi abil ei ole võimalik, sest keha hakkab kasutama rasva reserve ainult siis, kui see on täielikult välja kurnatud. Seetõttu tselluliidiga tuleb võidelda protseduuride kompleksi abil (toitumine, massaaž, harjutused, kehamähised). Protseduuri on kõige parem teha saunas. Pesege end kuuma duši all 5 minutit geeli ja kehakoorimisega. Seejärel peate end läbiaurutama (kolm 5-7 minutilist seanssi). Iga aurutamise järel tuleb minna väga sooja dušši alla. Ujula külma veega tuleks välistada, sest seal toimub pooride ahenemine.
Muda kantakse puhta keha peale 3-5 mm paksu kihina 20 minutiks. Järvemuda kihi all toimuvad järgmised protsessid:
- avanevad poorid;
- higiga eralduvad toksiinid;
- mudas olevad mikroelemendid pääsevad naha sisse;
- rasv lõhustub.
Pärast protseduuri kandke peale tselluliidivastane kreem. Menetlust tuleb korrata regulaarselt 1-2 korda nädalas. Kodus, kui Te ei saa minna sauna, on soovitatav kasutada mudamähiseid vaheldumisi soolavannidega.
Protseduuride järjestus on järgmine:
Esimesel päeval – mudamähis.
Teisel päeval – soolavann.
Kolmandal päeval - puhkamine. Korrake protseduuri 20-30 päeva jooksul.
Mähise jaoks muda kuumutatakse veevannis kuni 40 0C ja pärast 10 minutit kestnud soojat dušši kantakse puhtale nahale 3-5 mm paksu kihina. Siis tuleb kohe mähkida end kile ja teki sisse , et säilitada soojust (20 - 30 minutit). Lõpetusel tuleb minna kuuma dušši alla, hõõruda probleemsed piirkonnad tselluliidivastase kreemiga. Üks mähise protseduur võib vähendada rasvaladestuse mahtu 1-1,5sm võrra. Soolavanni jaoks on kõige parem kasutada meresoola. Vanni temperatuur 38-420 C , kestus 15-20 minutit. Ühe vanni jaoks on tarvis 1-2 teeklaasi soola.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Lisa arvamus

Nimi:


Kommentaar: Märkus: HTML kood ei ole lubatud!

Hinne: Halb           Hea

Sisestage pildil nähtav kontrollkood:               

CopyRight 2012 www.beautyfor.ee / All rights reserved.